Translate

30 lip 2015

Summer card- mix-media tutorial

Witajcie,
dzisiaj chciałam się z Wami podzielić moim sposobem na kolorowanie tekturek, w tym przypadku wodorostów, które użyłam w tej kartce:


 Potrzebujemy:

 Najpierw maluję tekturkę kredkami akwarelowymi. Używam najczęściej różnych kolorów, żeby praca wyglądała w miarę "naturalnie". Tutaj użyłam: zielonego, żółtego, niebieskiego i morskiego.

 Później pędzelkiem wodnym (można użyć zwykłego pędzelka) rozprowadzam i mieszam wszystkie kolory ze sobą.
 Następnie, gdy tekturka jest WCIĄŻ MOKRA pokrywam ją "Glossy accents".

Zależało mi, żeby wodorosty wyglądały jak najbardziej naturalnie, dlatego na mokre jeszcze glossy- wysypałam mikrokulki.
 A później odrobinę gazy pokolorowałam tuszem i przykleiłam do wodorostów...
Podobne zabiegi przeprowadziłam z rybkami:  
I dla porównania:  rybki są pokolorowane metodą z glossy" na mokro", napis "Summer" jest tylko pokolorowany kredkami akwarelowymi (wykorzystałam te same odcienie).
 


W karteczce wykorzystałam tekturki:

Whalecome Summer - Bottles - Butelki  http://www.scrapiniec.pl/pl/p/Brush-art-script-seasons/3451 http://www.scrapiniec.pl/en_US/p/Underwater-podwodna-rafa-koralowa/3412

Pozdrawiam,

Agnieszka

Scrapiniec

5 komentarzy:

  1. Kapitalna praca!! Bardzo przyda mi się kurs!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow! Wspaniała kartka, bardzo pomysłowa:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacyjna, urocza, w końcu coś innego!!!!!!!!!!!! Nie mogę oczu oderwać! I te kolorki! Dobór elementów i całość kompozycji - Dla mnie bomba!!!! <3 i jak nie przepadam za motywami morskimi - tak tu zakochałam się od pierwszego spojrzenia :)

    OdpowiedzUsuń