Translate

4 mar 2016

Dagmara Kos - Guest Designer

Witajcie!
 Na co dzień jestem przede wszystkim mamą, a także wychowawcą w Domu Dziecka. Scrapbooking odkryłam przypadkiem, gdy szukałam kartek, które mogłabym podarować najbliższym. Szybko znalazłam piękne, ręcznie wykonywane prace, zachwyciły mnie. Bardzo długo podziwiałam blogi i próbowałam rozwiązać zagadkę: jak to wszystko się robi? Od tamtej pory byłam pewna, że kartkowanie to moje przeznaczenie. Myliłam się, ponieważ po jakimś czasie trafiłam na prace mixedmediowe i natychmiast zapomniałam o kartkach. Media całkowicie mnie pochłonęły, pozwalają na eksperymentowanie i zabawę bez końca.

I am firstly and foremost a mother and a tutor in an orphanage . I discovered scrapbooking by accident when I was looking for cards that I could give to my loved ones.  I found some beautiful, handmade projects and they impressed me. I admired blogs for a long time and I was trying to solve the mystery of how it is done. Since then, I was sure that cardmaking is my destiny . I was wrong , because after a while I discovered mixedmedia projects and forgot about cardmaking. I am totally fascinated by the media which allow me to experiment and have an endless fun!

pozdrawiam
Dagmara :)

                                                 
      I pierwsza praca Dagmary dzisiaj:
 Hello,
Today I want to show a Layout with picture of my little boy when he was two years old. I have used fantastic chipboards from Scrapiniec. All chipboards are painted with green water paint, to fit them to the background, and elements from my LO.
 Chipboard used:

1. Spring Prodigy - Wreath 1 - wianuszek 1- http://www.scrapiniec.pl/en_US/p/Spring-Prodigy-Wreath-1-wianuszek-1/3999

2. Brush art elements - hearts - http://www.scrapiniec.pl/en_US/p/Brush-art-elements-hearts/3374

3. Brush art script - Amazing - http://www.scrapiniec.pl/pl/p/Brush-art-script-Amazing/3192

4. Brush art elements - jar of hearts - http://www.scrapiniec.pl/pl/p/Brush-art-elements-jar-of-hearts/3372

pozdrawiam serdecznie
Dagmara :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz